Baskılı Ürünler

Baskılı tüm porselen ürünlere 800°C de ısıl işlem uygulandığından bulaşık makinesinde yıkanabilir ve baskılar çıkmaz. Baskılı porselen ürünler bulaşık makinesinde (2 yıl – günde 2 kez) 1500 civarında yıkamaya kadar kullanılabilir ancak daha uzun süreli kullanım ve baskı parlaklığı için elde yıkanmaları tavsiye edilir. 1 yıldan fazla süreli kullanımlarda baskılarda parlaklığını yitirme, çizilme ve solma görülebilir. Bu süre ürünlerin kullanım sıklığına göre daha da azalabilmektedir.

Baskılı cam ürünlere ise 600°C de ısıl işlem uygulanır. Fakat baskılı cam ürünler baskılı porselenler kadar dayanıklı değildir, bulaşık makinesinde yıkandığında baskılarda solma, çizilme ve çıkma görülebilir, bu yüzden cam ürünlerin kesinlikle elde yıkanması gereklidir.

Sizin göndermiş olduğunuz logoların ekranda veya kağıtta görülen renkleri ile cam veya porselen üzerine yapılan baskılar arasında ton farklılıkları olmaktadır. Eğer bu konuda hassasiyet gösteriyorsanız lütfen numune talebinde bulununuz.

Çelik ve cam ürünlere kumlama adı verilen teknik kullanılarak, elmas kum tanecikleri yüksek basınçlı hava ile ürün üzerine püskürtülerek yüzeyin aşınması sağlanır. Bu işlemde boya kullanılmamaktadır. Ayrıca lazer kazıma yöntemini de kullanıyoruz.

Siparişler

Evet, eğer bir tedarikçi, toptancı, promosyon firması veya yüksek miktarlarda ürün kullanan hotel, restaurant, catering veya cafe işletmecisi iseniz lütfen bizimle irtibat kurunuz.

Evet, müşterilerimizin talebi doğrultusunda uygun fiyatlı ithal veya yerli ürünler kullanabiliyoruz. Bu talepleriniz için canlı destek, telefon yada e-mail kanalıyla bilgi alabilirsiniz.

Evet, bu tür organizasyonlarınız için istediğiniz fotoğraf, yazı veya logo baskılı porselen ve cam ürünleri sizlerin kullanımına sunuyoruz. Bu ürünleri organizasyon sonrası misafirlerinize hediye edebilirsiniz.

Porselen, Seramik ve Cam

PORSELEN

– Porselen, seramiğe göre daha uzun ömürlü, dayanıklı ve sağlıklıdır.
– Porselen ışığı geçirir (yarı saydam) maddedir.
– Porselenin sır pişirimi 1400-1500 ˚C’de yapılır.
– Porselen ürünler su geçirmez, sıkı bir yapı gösterirler ve sır ile hamur birbirinden ayrılmaz bir bütün niteliği taşırlar.
– Porselen, seramiğe göre daha pahalı bir üründür.

SERAMİK

– Seramik, porselene göre daha kısa ömürlü ve kırılgan bir yapıya sahiptir.
– Seramik ürünler ışığı geçirmez (opak) maddedir.
– Seramiğin sır pişirimi 900-1200 ˚C’de yapılır.
– Seramik ürünler kullanım sırasında altında bulunan sırsız alandan, sıvı geçirebilir ve bundan kaynaklanan kılcal sır çatlakları oluşur.
– Seramik, porselene göre daha ucuz bir üründür.