Baskılı Ürünler

Since all printed porcelain products are heat treated at 800°C, they can be washed in the dishwasher and the prints do not come off. Printed porcelain products can be used for up to 1500 washings in the dishwasher (2 years – 2 times a day), but hand washing is recommended for longer use and printing brightness. Loss of brightness, scratching and fading can be seen in prints in use for more than 1 year. This period may be reduced further depending on the frequency of use of the products.

Printed glass products are heat treated at 600°C. However, printed glass products are not as durable as printed porcelain, and when washed in the dishwasher, fading, scratching and removal can be seen in the prints, so glass products must be washed by hand.

Sizin göndermiş olduğunuz logoların ekranda veya kağıtta görülen renkleri ile cam veya porselen üzerine yapılan baskılar arasında ton farklılıkları olmaktadır. Eğer bu konuda hassasiyet gösteriyorsanız lütfen numune talebinde bulununuz.

Çelik ve cam ürünlere kumlama adı verilen teknik kullanılarak, elmas kum tanecikleri yüksek basınçlı hava ile ürün üzerine püskürtülerek yüzeyin aşınması sağlanır. Bu işlemde boya kullanılmamaktadır. Ayrıca lazer kazıma yöntemini de kullanıyoruz.

Siparişler

Evet, eğer bir tedarikçi, toptancı, promosyon firması veya yüksek miktarlarda ürün kullanan hotel, restaurant, catering veya cafe işletmecisi iseniz lütfen bizimle irtibat kurunuz.

Evet, müşterilerimizin talebi doğrultusunda uygun fiyatlı ithal veya yerli ürünler kullanabiliyoruz. Bu talepleriniz için canlı destek, telefon yada e-mail kanalıyla bilgi alabilirsiniz.

Evet, bu tür organizasyonlarınız için istediğiniz fotoğraf, yazı veya logo baskılı porselen ve cam ürünleri sizlerin kullanımına sunuyoruz. Bu ürünleri organizasyon sonrası misafirlerinize hediye edebilirsiniz.

Porselen, Seramik ve Cam

PORSELEN

– Porselen, seramiğe göre daha uzun ömürlü, dayanıklı ve sağlıklıdır.
– Porselen ışığı geçirir (yarı saydam) maddedir.
– Porselenin sır pişirimi 1400-1500 ˚C’de yapılır.
– Porselen ürünler su geçirmez, sıkı bir yapı gösterirler ve sır ile hamur birbirinden ayrılmaz bir bütün niteliği taşırlar.
– Porselen, seramiğe göre daha pahalı bir üründür.

SERAMİK

– Seramik, porselene göre daha kısa ömürlü ve kırılgan bir yapıya sahiptir.
– Seramik ürünler ışığı geçirmez (opak) maddedir.
– Seramiğin sır pişirimi 900-1200 ˚C’de yapılır.
– Seramik ürünler kullanım sırasında altında bulunan sırsız alandan, sıvı geçirebilir ve bundan kaynaklanan kılcal sır çatlakları oluşur.
– Seramik, porselene göre daha ucuz bir üründür.