1. Sözleşmenin Tarafları ve Kabulü

1.1. Sözleşmenin Tarafları

1.1.1. İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Saraçlar Sitesi 13.Blok No:59 Başakşehir İstanbul Türkiye adresinde faaliyet gösteren 3331567727 vergi numaralı, 155286-5 ticaret sicil nolu Kuvarz Gastronomi Ekipmanları Tarım ve Dış Ticaret Limited Şirketi’ dir ve bundan böyle “Camporselenlogo” olarak anılacaktır.

1.1.1. Camporselenlogo’ ya sipariş veren şahıs veya tüzel kişilerdir ve bundan böyle “Müşteri” olarak anılacaktır.

1.2. Sözleşmenin Kabulü

1.2.1. Camporselenlogo’ ya internet siteleri, e-posta, telefon veya diğer elektronik veya geleneksel iletişim kanalları üzerinden sipariş veren şahıs veya tüzel kişi Müşteri’ ler bu sözleşmenin tamamını eksiksiz kabul etmiştir.

2. Ödeme, İşleyiş ve Çalışma Şartları

2.1. Fiyat teklifi hazırlanır, teklif kabulü sonrasında onay için tarafınıza satış sözleşmesi iletilir.

2.2. Talep edilirse ücreti karşılığında numune baskı yapılır Müşteri’ ye gönderilir.

2.3. Siparişin alınması ile birlikte KDV dâhil toplam tutarın %60’ı tahsil edilir ve üretim süreci başlar.

2.4. Ürünler sözleşmede belirlenen süre içerisinde hazırlanır ve talep edilmesi durumunda siparişin tek veya toplu olarak fotoğrafları Müşteri’ ye gönderilir.

2.5. Toplam sipariş tutarının kalan %40′ lık kısmı tahsil edilir.

2.6. Siparişler Müşteri’ nin bildireceği veya anlaşmalı olduğu kargo/lojistik firmasına karşı ödemeli olarak teslim edilir veya Camporselenlogo’ nun merkez adresinden teslim alınabilir.

2.7. Ödemeler banka transferi veya kredi kartı ile tek çekim olarak yapılmaktadır. Çek, senet veya benzeri vadeli sistemler ile ödeme kabul edilmemektedir.

2.8. Toplam tutarın tamamı tahsil edilmeden siparişler kesinlikle teslim edilmemektedir.

3. Teknik Detaylar

3.1. Cam Ve Porselen Ürünler İçin Teknik Detaylar

3.1.1. Müşteri tarafından baskı için gönderilen görsel materyalin (logo, desen, grafik, fotoğraf vb.) ekranda ve/veya kağıt üzerinde görünen renkleri ve/veya Pantone, Ral vb. kodlarındaki orijinal renkleri ile cam veya porselen üzerine uygulanan baskı renkleri hiçbir zaman aynı tonda üretilememektedir. Renk tonlarında farklar olabilmektedir. Özellikle ara renklerde bu fark daha net görünmektedir.

3.1.2. Eğer Müşteri renklerin orijinal renkler ile üretim sonrası baskı renklerinin birbirine yakın olması konusunda hassasiyet gösteriyorsa veya bu konuda kaygıları varsa Camporselenlogo’ dan numune yapılması ve gönderilmesini talep etmelidir. Müşteri numuneyi gördükten sonra onay vermelidir.

3.1.3. Müşteri tarafından iletilen görsel materyal hem cam hem de porselen ürüne uygulanırsa ikisi arasındaki baskı renklerinde ton farkı olmaktadır. Bunun nedeni cam ve porselen için üretilen boyaların farklı hammaddelerden üretilmesi ve camın şeffaf, porselenin ise beyaz zemin olmasıdır.

3.1.4. Camporselenlogot’ dan tedarik edilmeyen, Müşteri tarafından baskı yapılmak üzere Camporselenlogo’ ya iletilen ürünler üzerine baskı yapıldığında ürünün hammaddesinden kaynaklı problemler meydana gelebilmektedir. Bu durumda numune talep edilmesi tavsiye edilir. Bazı ürünlerde baskı yapıldıktan 20-30 gün sonra bile ürünün hammaddesinden kaynaklı veya bilinmeyen ürün kaynaklı sebeplerden dolayı baskıda dökülme ve çıkma benzeri sorunlar yaşanabilmektedir.

3.1.5. Camporselenlogo tarafından üretilen baskılı tüm porselen ürünler bulaşık makinesinde yıkanabilir ve baskılar çıkmaz, 1 yıldan fazla süreli kullanımlarda baskılarda parlaklığını yitirme, çizilme ve solma görülebilir. Bu süre ürünlerin kullanım sıklığına göre daha da azalabilmektedir. Daha uzun süreli kullanım ve baskı parlaklığı için elde yıkanmaları tavsiye edilir.

3.1.6. Camporselenlogo tarafından üretilen baskılı cam ürünler bulaşık makinesinde yıkandığında baskılarda solma, çizilme ve çıkma görülebilir bu yüzden cam ürünlerin kesinlikle elde yıkanması gerekmektedir.

3.1.7. Altın ve platin yaldız kullanılan tüm cam ve porselen ürünlerin kesinlikle elde yıkanması gereklidir. Çünkü altın ve platin yaldız diğer boyalara göre çok daha ince bir tabakaya sahip ve hassastır. Yıkama sırasında ürünlerin birbirleriyle temas halinde olmamalarına özen gösterilmelidir, böyle bir durumda yine baskıda çizikler oluşabilecektir. Bazı bulaşık deterjanları bileşiminde baskılara zarar veren kimyasallar barındırdığından yıkama öncesi bulaşık deterjanlarının kullanım talimatı kısmında boyalı porselen veya cam ürünlere zarar verip vermediğini inceleyiniz. Baskılı ürünleri tüm elde yıkama bulaşık deterjanları ile rahatlıkla yıkayabilirsiniz.

3.1.8. Camporselenlogo’ nun porselen ürünler için önerdiği bulaşık makinesi deterjanları Finish ve Pril marka tablet bulaşık makinesi deterjanları kullanılabilir fakat ilerleyen dönemler bu deterjanların içeriği değişebileceğinden tüm ürünler yıkanmadan önce birkaç ürün ile deneme yapılıp etkisi test edildikten sonra kullanıma devam edilmelidir.

3.1.9. Camporselenlogo’ nun porselen ürünler için kullanılmasını tavsiye etmediği bulaşık makinesi deterjanı Fairy marka tüm toz ve jel bulaşık makinesi deterjanları ürün üzerindeki baskılara büyük oranda zarar vermektedir, kullanıldığında baskılarda hasar oluşabilmektedir.

3.2. Tüm Ürün ve Hizmetler İçin Geçerli Teknik Detaylar

3.3.1. Müşteri tarafından talep edilmesi veya Camporselenlogo tarafından yapılabilmesi durumunda; Müşteri’ ye fikir vermesi için ürünün bitmiş halinin taslak çalışmasını gösteren ve bilgisayar ortamında hazırlanan dijital görseller ile Müşteri’ den elektronik ortamda yazılı olarak sipariş onayı alınmaktadır. Bu dijital görseller ürünün tüm açılardan detaylarını, yüzeyini ve dokusunu net olarak göstermeyebilir. Onay alınan dijital görsel ile üretilen gerçek ürün arasında farklılıklar olabilmektedir. Müşteri’ ye dijital görsel gönderilip onay alınan siparişler onaylanmış olarak kabul edilmektedir.

3.3.2. Müşteri tarafından baskı için gönderilen görsel materyalin ekranda veya kağıt üzerinde görünen renkleri veya Pantone, Ral vb. kodlarındaki orijinal renkleri ile baskı yapılan herhangi bir ürün üzerine uygulanan baskı renkleri hiçbir zaman aynı tonda yapılamamaktadır.

3.3.3. Camporselenlogo tarafından baskısı veya üretimi yapılan tüm ürünler genellikle elde veya yarı otomatik yarı elde üretilen ürünler olduğu için baskının konumunda veya ürünlerin ölçüsünde ufak farklılıklar olabilmektedir.

3.3.4. Müşteri, bu sözleşmede yer alan 3. madde ve alt maddelerinde bahsi geçen tüm teknik konularda hassasiyet gösteriyorsa kesinlikle numune ürün talebinde bulunmalıdır. Numune talebinde bulunulmayan ürün ve hizmetler için sipariş sonrası doğabilecek anlaşmazlık ve itirazlar kabul edilmeyecektir. Numune ücreti ve üretim süresi için Camporselenlogo’ dan bilgi alınmalıdır.

3.4. Sipariş veren Müşteri bu sözleşmenin 3. Maddesi ve alt maddelerinde yer alan tüm teknik detay şartlarını ve tavsiyeleri kabul etmiş sayılmaktadır, anlaşmazlık durumunda Camporselenlogo sorumluluk kabul etmemektedir.

4. Siparişlerin Geçerliliği

4.1. Siparişler, ödemenin banka hesabımıza ulaştığı anda geçerli olmakta ve o anda ki stoklar esas alınarak karşılanmakta ve üretim süreci başlamaktadır. Karşılanamayan siparişlerin bedeli Müşteri’ ye iade edilmektedir.

4.2. Camporselenlogo gerekli gördüğü durumlarda her türlü ürün ve hizmet bedelinin fiyatını değiştirme veya ürün ve hizmeti iptal etme hakkına sahiptir.

4.3. Müşteri sipariş verdiği andan itibaren, Camporselenlogo’ ya gönderdiği marka/şirket logosu, yazı, çizim, desen veya tüm görsel materyallerin fikri mülkiyet ve telif haklarının kullanımından doğabilecek tüm yasal sorumlukları yüklendiğini, Camporselenlogo’ dan bu yasal yükümlülüklerden dolayı hiçbir tazminat veya karşılık talep etmeyeceğini peşinen kabul etmiştir.

4.4. Camporselenlogo, Müşteri’ nin fikri mülkiyetine ve telif haklarına sahip olduğu hiçbir yazılı ve görsel materyali zorunlu üretim faaliyetleri dışında farklı şirket veya şahıslar ile paylaşmayacağını taahhüt eder.

5. Teslimat

5.1. Müşteri siparişlerini Camporselenlogo’ nun sözleşmede belirtilen merkez adresinden teslim alabilir.

5.2. Camporselenlogo siparişleri Müşteri’ nin bildireceği kargo/lojistik firmasına teslim edebilir.

5.3. Camporselenlogo’ nun siparişi kargo/lojistik firmasına teslim etmesi veya sipariş anında yazılı bildirilen süre içerisinde Camporselenlogo merkez adresinde hazır bulundurması teslimat yükümlülüğünü yerine getirmesi olarak kabul edilmektedir. Ürünlerin taşıma sırasında kaybolması veya herhangi bir nedenle Müşteri’ ye ulaşmamasının yükümlülüğü kargo/lojistik firması sorumluğundadır. Bu konuda bir anlaşmazlık durumunda Müşteri kargo/lojistik firması ile görüşmelidir. Camporselenlogo sadece ürünleri kargo/lojistik firmasına teslim ettiğine dair belge veya teslimat numarasını ibraz etmekle yükümlüdür.

5.4. Teslimatlar, iş yoğunluğuna ve sipariş miktarı göre değişmekle beraber, genellikle ödemeyi takip eden en fazla 15 iş günü içinde yapılır. Sipariş miktarına göre bu süre daha fazla olabilmektedir. Net üretim süresi sipariş esnasında Müşteri’ ye bildirilecektir. Sözleşmede aksi belirtilmediği sürece kargo, taşıma, lojistik, nakliye vb. ücretleri daima Müşteri tarafından karşılanır.

5.5. Taşıma sırasında oluşabilecek hasar, kırılma vb. durumlarına karşı kargo/lojistik firmaları özel veya hassas taşıma hizmetleri sunmaktadırlar. Camporselenlogo bu hizmetlerin kullanmasını tavsiye eder.

5.6. Sipariş miktarı en az 1 paleti (120x80x100cm) karşılamayan ürünler koli ile gönderilir. Kargo/lojistik firmaları cam ve porselen ürünlere sigorta yapmamaktadır bu yüzden sipariş miktarı 1 paleti karşılamayan ürünlerde taşıma sırasında oluşabilecek hasarlar için Camporselenlogo sorumluluk kabul etmemektedir.

5.7. Palet ile taşınan cam ve porselen ürünlerde hasar oluşması durumunda, Müşteri’ nin hasar alan ürün görsellerini iletmesi şartıyla Camporselenlogo sipariş tutarının en fazla %5’ i kadar ürünün yenisini üreterek müşteriye ücretsiz olarak gönderir.

5.8. Müşteri’ ye ulaşan paketlerde hasarlı veya eksik ürün çıkması durumunda paketlerin detaylı video ve fotoğrafları çekilerek Camporselenlogo’ ya bildirilmelidir. Bu durum kargo/lojistik şirketinin taşıması sırasında meydana gelmiş olabileceğinden Camporselenlogo bu durumu araştıracaktır. Bu araştırma sonucunda Camporselenlogo hasarlı veya eksik ürün olduğuna kanaat getirirse kargo/lojistik ücreti Camporselenlogo tarafından karşılanarak Müşteri’ ye bu ürünler gönderilecektir. Bu konuda anlaşmazlık durumunda Camporselenlogo’ nun kayıtları veya beyanı esas alınacaktır.

6. Mücbir (Zorlayıcı) Sebepler

6.1. Siparişin kabul edildiği tarihte var olmayan ve ön görülemeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin veya her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini veya bunları zamanında yerine getirmelerini imkansız kılan haller mücbir sebep (tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza vb.) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. Mücbir sebep hali 10 (on) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak siparişi fesih hakkı doğacaktır.

7. İade / Cayma Hakkı

7.1. Ön ödemesi tahsil edilen siparişlerde Müşteri’ nin siparişi iptal etmek istemesi veya sözleşmeden vazgeçmek istemesi durumunda Camporselenlogo siparişi iptal etme veya sözleşmeden vazgeçme hakkını gizli tutar. Bu sipariş için harcanan giderler olması durumunda Camporselenlogo yapılan ödeme tutarının bir kısmını iade etmeyi de teklif edebilir.

7.2. Camporselenlogo tarafından satışı yapılan tüm ürünler Müşteri’ ye özel üretilen veya talep üzerine tedarik edilen ürünler olduğu için iade talepleri kabul edilmeyecektir. Ürünleri herhangi bir nedenle kabul etmeyen veya kasıtlı olarak teslim almayan Müşteri içinde ürün iade talebi ve ödemenin iade istenmesi kabul edilmeyecektir.

8. Temerrüt Hükümleri

8.1. Tarafların bu sözleşmeden kaynaklanan edimlerini yerine getirmemesi durumunda Borçlar Kanunu’nun 106-108.maddesinde yer alan Borçlunun Temerrüdü hükümleri uygulanacaktır. Temerrüt durumlarında, herhangi bir tarafın edimlerini süresi içinde haklı bir sebebi olmaksızın yerine getirmemesi durumunda diğer taraf söz konusu edimin yerine getirilmesi için edimini yerine getiremeyen tarafa 7 günlük süre verecektir. Bu süre zarfında da yerine getirilmemesi durumunda, alacaklı edimini yerine getirmeyen tarafın ifasını talep etmek suretiyle malın teslimini, ve/veya sözleşmenin feshini ve bedelin iadesini talep etme hakkına sahiptir.

8.2. Camporselenlogo, sipariş konusu mal veya hizmetin yerine getirilmesinin imkansız olduğunu belirterek, (tedarikçi veya üretici firmadan ürünün hiçbir şekilde tedarik edilememesi durumu) sözleşme konusu yükümlülüklerini yerine getiremiyorsa, bu durumu sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan Müşteri’ ye bildirmeyi taahhüt eder. Bu durumda, Camporselenlogo sözleşmeyi derhal fesih etme hakkına haiz olup, Müşteri’ nin sipariş verdiği ürünün bedelini iade edeceğini taahhüt eder.

8.3. Camporselenlogo’ nun yükümlülüğünü yerine getirmesini engelleyebilecek mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefetleri, ulaşımın kesilmesi, yangın, deprem, sel baskını gibi olağanüstü olaylar ve/veya afetler nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içerisinde teslim edemez ise Müşteri, Camporselenlogo’ nun hiçbir sorumluluğu olmadığını, teslimat süresinin engelleyici durumunun ortadan kalkana kadar ertelenmesi kabul eder.

9. Yetkili Mahkeme

9.1. Bu sözleşmenin uygulanmasında İstanbul Avrupa Yakası Mahkemeleri yetkilidir. Siparişin gerçekleşmesi durumunda Camporselenlogo ve Müşteri bu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.