Lokum; turistlerin tabiriyle Turkish Delight

person Posted By: Ayşen Karahan list In: Traditional Turkish Culture On: comment Comment: 0 favorite Hit: 237

Kimi zaman evlerimizde misafirlerimize kimi zamansa ofisimizde ziyaretçilerimiz için ikram ettiğimiz kahvenin ayrılmaz bir dostu var; lokum yani Kapalı Çarşı da ve Eminönü nde turistlerin ağzından sıkça duyduğumuz ismi ile Turkish Delight

Lokum hem damak tadına düşkün olanların hem de ağzının tadını bilenlerin vazgeçmeyeceği bir tat. Kültürümüzle o kadar özdeşleşmiş durumda ki Türk Lokumu denince direk eşsiz bir lezzet gelir akıllara.

Ağzının tadını bilen bir millet olmanın yanında, göz zevkini de ihmal etmeyen bir milletiz. Misafirlerimize sunduğumuz lokum nasıl ki lezzetli olmak zorundaysa, o lokumu ikram ettiğimiz lokumluk ta gözlerimizi doyurmak zorunda.

Şık bir sunum ve albeni için özel olarak tasarlanmış birbirinden göz alıcı lokumluklar içerisindeki lokumlar ne de olsa daha da iştah kabartıyor. Yeni tasarım ve gelenekselliğin buluştuğu çizgilerle, cam ve bakırın buluşması özellikle de müthiş bir görsel şölen sunuyor.

Damak tadının asla sıradanlığa gelmediği gibi kaliteli tatlar için kaliteli sunumlar gerekiyor. Konuklarına özel bir his yaşatmak ve onları ayrıcalıklı bir dünyaya davet etmek isteyenler için, birbirinden şık ve modern tasarım lokumluklar beğeninize sunuyor.

In Same Category

Related by Tags

Comments

No comment at this time!

Leave your comment

Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday January February March April May June July August September October November December