Satış ve Teslimat Sözleşmesi

Tarafımıza internet sitemiz, e-posta veya telefon üzerinden sipariş verdiğinizde aşağıda yer alan, açıklama ve şartları kabul etmiş sayılırsınız.

1. Sözleşmenin Tarafları:

a) http://kurumsalhediyeci.com internet sitesinin faaliyetlerini yürüten İkitelli O.S.B. Saraçlar Sitesi 13.Blok No:59 Başakşehir/İstanbul/Türkiye adresinde bulunan Elsanat Tasarım Üretim Tedarik İç ve Dış Ticaret Limited Şirketi (Bundan böyle "SATICI" olarak anılacaktır).

b) http://kurumsalhediyeci.com internet sitesine erişen, üye olan internet kullanıcısı ve tarafımıza e-posta veya telefon aracılığı ile sipariş veren müşterilerimiz (Bundan böyle "ALICI" olarak anılacaktır.)

2. Sipariş Süreci ve Ödemeler :

Ödemelerinizi PTT posta çeki veya Banka havalesi (Havale, EFT, SWIFT) seçenekleriyle yapabilirsiniz.

2.1.Fiyat teklifiniz hazırlanır ve onay için tarafınıza proforma fatura gönderilir.
2.2.Dilerseniz ücreti karşılığında numune baskı yapılıp, tarafınıza gönderilir.
2.3.Siparişiniz ile birlikte toplam tutarın %60'ı tahsil edilir.
2.4.Ürünleriniz hazırlanır, size siparişinizin tek ve toplu olarak fotoğrafları gönderilir.
2.5.Ödemenin kalan %40 lık kısmı tahsil edilir.*
2.6.Siparişiniz, sizin bildireceğiniz kargo/lojistik firmasına karşı ödemeli olarak teslim edilir, veya bizim adresimizden teslim alabilirsiniz.

*Toplam tutarın tamamı tahsil edilmeden siparişiniz kesinlikle teslim edilmeyecektir.

3.Teknik Detaylar

Yaptığımız baskılarda, ekranda görünen orijinal renkler ile baskı yapılan ürünlerdeki renkler arasında küçük ton farklılıkları olabilmektedir. Eğer bu konuda hassasiyet gösteriyorsanız lütfen numune talebinde bulununuz.

Yapılan baskılar bulaşık makinesinde yıkayamaya karşı dayanıklı ve kalıcıdır. Farklı kimyasallar ile temas etmediği sürece çıkmayacaktır. Ancak zamanla renkler parlaklığını giderebilir.

4. Siparişlerinizin Geçerliliği :

Siparişleriniz, ödemenin banka hesabımıza ulaştığı anda geçerli olmaktadır. Bu nedenle siparişleriniz; ödemenin ulaştığı andaki stoklar esas alınarak karşılanacaktır. Karşılanamayan siparişlerin bedeli tarafınıza iade edilecektir.

5. Teslimat :

Siparişlerinizi adresimizden teslim alabilirsiniz veya sizin bildireceğiniz kargo şirketine teslim edebiliriz.

Siparişiniz, ödemeniz hesaplarımıza ulaştıktan sonra hazırlanma sürecine geçer ve hazır olduğunda sizin bildireceğiniz kargo şirketine teslim edilir. Teslimatlar, iş yoğunluğuna göre değişmek ile beraber, ödemeyi takip eden minumum 5 iş günü maximum 20 iş günü içinde yapılır. Kargo işlemleri alıcı tarafından organize edilir ve bedeli alıcı tarafından ödenir.

Taşıma sırasında oluşabilecek hasar, kırılma vb. durumlara karşı kargo şirketleri özel veya hassas taşıma hizmetleri sunmaktadırlar. Bu hizmetleri kullanmanızı tavsiye ederiz. Firmamız kargoda oluşabilecek hasarlar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Bu nedenle siparişlerinizi adresimizden teslim almanızı tavsiye ediyoruz. (İkitelli O.S.B)

6. Mücbir Sebepler :

Siparişin kabul edildiği tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıran haller, mücbir sebep (tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza vb.) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali 10 (on) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak siparişi fesih hakkı doğacaktır.

7. Cayma Hakkı :

Satın almış olduğunuz ürünler müşteriye özel yapılan ürünler olduğu için iade hakkınız bulunmamaktadır. Ancak ürünlerin taahhüt edilenden farklı veya arızalı olması durumunda iade işlemleri için bize başvurabilirsiniz.

8. Temerrüt Hükümleri :

Tarafların işbu sözleşmeden kaynaklarından edimlerini yerine getirmemesi durumunda Borçlar Kanunu'nun 106-108.maddesinde yer alan Borçlunun Temerrüdü hükümleri uygulanacaktır. Temerrüt durumlarında, herhangi bir tarafın edimlerini süresi içinde haklı bir sebebi olmaksızın yerine getirmemesi durumunda diğer taraf söz konusu edimin yerine getirilmesi için edimini yerine getirmeyen tarafa 7 günlük süre verecektir. Bu süre zarfında da yerine getirilmesi durumunda edimini yerine getirmeyen taraf mütemerrit olarak addolunacak ve alacaklı edimin ifasını talep etmek suretiyle malın teslimini, ve/veya sözleşmenin feshini ve bedelin iadesini talep etme hakkına sahiptir.

Mesafeli Sözleşmeler Hakkında Yönetmeliğin 9.maddesinin son fıkrası gereğince SATICI, sipariş konusu mal veye hizmetin yerine getirilmesinin imkansızlaştığı ileri sürerek (tedarikçi Firmadan ürünün hiçbir şekilde tedarik edilememesi durumu) ,sözleşme konusu yükümlülüklerini yerine getiremiyorsa ,bu durumu sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan tüketiciye bildirmeyi taahhüd eder. Bu durumda, SATICI sözleşmeyi derhal fesih etme hakkına haiz olup, müşterinin sipariş verdiği ürünün bedelini ve varsa borç altına sokan tüm belgeleri geri iade edeceğini taahhüd eder.

SATICI nın işbu yükümlülüğünü yerine getirmesini engelleyebilecek mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefetleri,ulaşımın kesilmesi,yangın ,deprem,sel baskını gibi olağanüstü olaylar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içerisinde teslim edemez ise , Bu tip durumlarda Alıcı, SATICI nın hiçbir sorumluluğu olmadığını, siparişin iptal edilmesini veya teslimat süresinin engelleyici durumunun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içerisinde kendisine ödenir.

9. Yetkili Mahkeme :

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI'nın veya SATICI'nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

SATICI Elsanat Tasarım Üretim Tedarik İç ve Dış Ticaret Limited Şirketi - http://kurumsalhediyeci.com; gerektiğinde her türlü ürün ve hizmet bedelinin fiyatını değiştirme veya ürün ve hizmeti iptal etme hakkına sahiptir.

Sitemizden, e-posta veya telefon üzerinden sipariş veren müşterilerimiz yukarıdaki tüm maddeleri kabul etmiş sayılır. 

Satış ve teslimat konularında talep ve sorunlarınız için; bilgi@elsanat.com.tr adresinden veya 0212 951 00 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.