Ofis-Başucu Sürahi Seti

person Yazan: Yeliz OKUTAN list Kategori: Hediye Kültürü Tarih: comment Yorum: 0 favorite Görüntüleme: 1929

Ofis-Başucu Sürahi Seti

Bir hediye düşünün ki, her cinsiyetten her yaştan insan için kullanışlı, gerekli ve uzun ömürlü! Ofis-başucu sürahi seti ile sevdiklerinize muhteşem bir hediye sunabilirsiniz. Su içmenin sağlık açısından ne kadar faydalı olduğunu da hesaba katarsak, özgün tasarımlara sahip şık bir sürahi setiyle, değer verdiğiniz kişileri su içmeye teşvik edebilirsiniz. Sürahi setleri evlere ve ofislere renk katan, hediye edildiği kişiyi memnun eden en iyi seçimlerden biridir.

En Değerli Hediye: Sürahi Seti

Özellikle ofis çalışanları, iş yoğunluğu nedeniyle su içmeyi ihmal edebilir. İlgi çekici, olağanüstü ve modern tasarımlarıyla sürahi setleri, artık susuz kalmayı engelliyor. Cam sürahilerin hayatımıza girişi İkinci Dünya Savaşı zamanlarında oldu. O dönemlere kadar su, büyük demir fıçılar ya da kil sürahiler ile muhafaza ediliyordu. Cam üretimindeki teknolojik gelişmelerin artmasıyla birlikte, cam sürahiler de popülerlik kazandı. Günümüzde artık kişiye özel hediye sunumunda da sürahi setleri vazgeçilmez olmayı başardı.

Sürahilerin Geçmişine Kısa Bir Bakış

Eski uygarlıklar, içme suyunu büyük fıçılarda veya kaplarda sakladılar. Bunların taşınması son derece ağırdı ve genellikle birden fazla kişi tarafından taşınması gerekiyordu. Ortaçağ döneminde, insanlar hayvan derisinden yapılmış kabuklardan su içtiler. Kaplar bazen su kesesi olarak da adlandırılıyordu ve bu keseler ile savaş zamanlarında şarap da depolanıyordu. 1800’lü yıllarda şişeler, kil ya da kumtaşı gibi malzemelerden yapılıyordu. 1900’lü yıllara gelindiği zaman, cam şişeler üretilmeye başlandı. Çiftçiler doldurabilir cam şişelere su ilave ederek, tarlada çalışırken soğuk su tüketebiliyorlardı. O dönemlerde henüz sürahi tasarımına başlanmamıştı.

1937 senesinde askerler için bir su saklama kabı üretildi. Bu kabın dışı keçe ile kaplandığı zaman, su daha uzun süre serin kalıyordu. İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra ise cam sürahiler tasarlandı ve dünyaca kullanılan popüler bir araç haline dönüştü. Cam dışında alüminyum sürahiler de üretildi. 1960’lı yıllara gelindiği zamanlarda çelik sürahi üretimi yapıldı. 1980’lerden sonra cam sürahiler daha yaygın şekilde kullanıldı. Hemen her evin vazgeçilmez araçlarından biri haline gelen cam sürahiler, şimdilerde hediye olarak da tercih ediliyor. Plastik ürünlerden ziyade cam bardak veya cam sürahide saklanan suyun, sağlığı tehdit etmemesi nedeniyle bu ürünler günümüzde bütün dünyada bilinçli şekilde kullanılıyor.

Neden Cam Sürahi?

Su, yaşam için gereklidir ve vücudun düzgün çalışması için suya ihtiyaç vardır. Daha sağlıklı olmak amacıyla yeterli miktarda ve düzenli şekilde su tüketmemiz gerekir. Besinleri hücrelere taşıyan su, kan dolaşımına yardım eder. Suyun yüksek ısı kapasitesi nedeniyle, sıcak ve soğuk ortamlarda vücut ısısı dengelenir. Tüm bunlar yanında su, mide, solum yolları, sindirim, kemikler gibi vücudun pek çok yerinde önemli işleve sahiptir. Tüketilen su ne kadar taze ve doğal olursa, sağlığa faydası da aynı oranda artar. Cam sürahiler ise pek çok açıdan avantaj sağlar. Cam sürahide muhafaza edilen su, daha uzun süre tadını ve doğallığını korur. Bunun nedeni, camın yapısındaki maddelerin, suyun genel yapısına zarar vermemesidir. Örneğin plastik sürahiler kısa zamanda suya zarar verebilir, kokusunu, rengini ve tadını değiştirebilir. Bunlar sağlığımızı önemli ölçüde tehdit eder. Ancak cam sürahi ile böyle bir tehlike söz konusu değildir. Suyu en iyi şekilde koruyabilen cam sürahiler, uzun saatler boyunca suyun lezzetli kalmasını da sağlar.

Cam sürahi, her zaman için diğerlerine göre daha güvenlidir. Plastik eriyebilir ve içeceklere zarar verebilir. İçeceğe sızan kimyasallar, sağlık açısından inanılmaz zararlıdır. Cam sürahiler söz konusu ise kimyasallar ve kirleticiler hakkında endişeye kapılmanıza gerek kalmaz. Kum, kireçtaşı ve soda gibi doğal malzemelerden üretilen cam ürünler, tamamen güvenli olarak belirlenmiştir. Bu nedenle, cam malzemeler sağlığımız konusunda fayda sağladığı gibi, çevresel faydalar da sağlamaktadır. Günümüzde çevre bilinci oluşturmak amacıyla birçok tüketici cam malzemeleri satın almaktadır. Cam tamamen geri dönüştürülebilir ve gerektiğinde tekrar kullanılabilir. Piyasada sonsuz geri dönüşüm özelliğine sahip olan tek malzeme camdır. Geri dönüştürülen cam bir ürün, yaklaşık 30 günlük bir süre içinde yeni bir ürüne bürünebilir. Siz de hediye tercihinizi cam sürahi setlerinden yana kullanıp, sevdiklerinizi mutlu ederken çevreyi korumayı da sürdürebilirsiniz!

 

Yorumlar

Şuan yorum yok

Yorum Yaz

Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık